Dilan Polat'ın dilekçesine Odatv ulaştı: Korkuyorum... Koğuşta Rabia Çataklı paniği: Avukatı Odatv'ye konuştu


Google News

Yayınlama: 2 ay önce

Okuma süresi: 3 dakika

Tutuklu bulunan Dilan Polat'ın Adli Tıp kararıyla Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Adli Psikiyatri servise yatırılması kararı sonrası yeni bir gelişme yaşandı.

Dilan Polat'ın adli tıp raporu Bakırköy Başsavcılığı'na gönderildi ve raporda, Polat'ın Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Adli Psikiyatri servisine yatırılması gerektiği belirtilmiştir. 

Dilan Polat'ın avukatı Hüseyin Kaya, Polat'ın daha önce kaldığı hastanede kalmak istemediğini ve oradaki hastalardan çekindiğini, korktuğunu söylediğini aktarmıştır. Avukat Kaya, Polat'ın çekincesi ve korkuları doğrultusunda bir dilekçe verdiklerini belirtmiştir. 

Dilekçede, Polat'ın kendi isteğiyle cezaevinde kalmak istediği ve durumunun iyi olduğu ifade edilmiştir. Avukat Kaya, Polat'ın cezaevi koşullarında tutukluluğun sürdürülmesi talebinde bulunmuştur. Dilan Polat'ın daha önce Bakırköy'de kaldığı dönemde Rabia Çataklı ile aynı koğuşta kaldığı iddia edilmiştir. 

Ancak, Dilan Polat'ın henüz kiminle kalacağının belirlenmediği ifade edilmiştir. Dilan Polat'ın sevki henüz gerçekleşmemiş olup hala cezaevinde bulunmaktadır [1].

Kaynaklar:
'Dilan Polat ve Engin Polat gözaltına alındı: İşte hangi suçlamalar yöneltiliyor? - BBC News Türkçe'
[1] 'Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin soruşturmasında flaş gelişme: 'Tahliye' kararı çıktı - Son Dakika Türkiye Haberleri | Cumhuriyet'
'Dilan Polat, ailesine mektup gönderdi: 'Hiç iyi değilim, bunalıyorum' - Sözcü Gazetesi'
'Dilan Polat sinir krizi geçirdi: Kendine zarar verdi - Sözcü Gazetesi'


Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

avukat hüseyin kaya Dilan Polat Rabia Çataklı