Cadı Diye Sokağa Atılan Henüz 2 Yaşındaki Umut'un Umut Dolu Hikayesi


Google News

Yayınlama: 8 yıl önce

Son güncelleme: 3 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

Nijerya'da ailesi tarafından "cadı" olduğu gerekçesiyle iki yaşında sokağa atılan bir çocuk gönüllü yardım ekiplerince aç susuz ölüme terkedilmiş bir halde bulundu.

Nijerya'da ailesi tarafından "cadı" olduğu gerekçesiyle iki yaşında sokağa atılan bir çocuk gönüllü yardım ekiplerince aç susuz ölüme terkedilmiş bir halde bulundu.

Yaklaşık 8 ay boyunca sokaklarda ölüm kalım mücadelesi veren çocuk Danimarkalı Anja Ringgren Lovén tarafından bulunduğunda vücudunun büyük bir bölümü yara içindeydi.

Bölgedeki yardım gönüllülerinden biri olan Danimarkalı Anja Ringgren Lovén, minik çocuğa ilk olarak su ve yemek yardımında bulundu.
"Cadı" olduğu düşünülen çocuk daha sonra bölgeden uzaklaştırılarak en yakın hastaneye kaldırıldı.

Danimarkalı yardımsever Anja sokaklarda bir başına ölümü beklerken bulunan çocuğun gıda takviyesinin ardından hastaneye kaldırıldığını ve vücudundaki yaraların sarılarak tedavi altına alındığını belirtti.

 Anja tüm dünyayı hüzne boğan Nijeryalı çocuğa "Hope" yani "Umut" ismini verdikleri ve sağlık durumunun hızla iyiye gittiğini de sözlerine ekledi.

Sosyal medya üzerinden Umut ve o bölgedeki yardıma muhtaç çocuklar için bağış çağrısı yapan Anja, sadece iki günde yaklaşık 1 milyon dolarlık yardım topladı.

Kendisini Afrika'daki muhtaç çocuklara adayan Anja Ringgren Lovén, "Bugüne kadar sokağa atılmış, işkence edilmiş binlerce çocukla karşılaştık.

Yapılan bağışlarla hem Umut'un tedavisini sağlayacağız, hem de bölgede geniş kapsamlı bir sağlık merkezi inşa edeceğiz. " şeklinde konuştu.Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Cadı Umut Hope Çocuk Hikaye Nijerya Anja