Bitcoin, son 6 haftada ilk kez 40.000 dolara ulaştı


Google News

Yayınlama: 3 yıl önce

Son güncelleme: 3 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

Bitcoin'de hareketlilik sürüyor. Haziran ortasından bu yana ilk kez 39.000 doların üzerine çıkan Bitcoin, Amazon ve Tesla etkisiyle yükselişini daha da sürdüreceğe benziyor.

Bitcoin, yaklaşık 6 hafta içinde ilk kez 39.000 doları aştı ve 40.000 dolar seviyesine yaklaştı.

Bitcoin, yakın zamanda yapılan bir satışın ardından duyguların yükselişe geçmesiyle Haziran ortasından bu yana ilk kez 39.000 doların üzerine çıktı.

Bitcoin Yükselişte

CoinDesk verilerine göre kripto para, son 24 saatte yaklaşık %12 artışla Pazartesi günü sabah saatlerinde yaklaşık 38,567 dolardan işlem gördü. Bitcoin %12'ye kadar yükselerek, 16 Haziran'dan bu yana 24 saatlik zaman dilimi içinde en yüksek seviye olan 39.544 dolar seviyesine ulaşmış oldu.

Coinmarketcap'dan alınan verilere göre ise tüm kripto para piyasaları son 24 saat içinde 100 milyardan fazla değer kazandı.

Uzman isimlerden Bitcoin yorumları

Kripto para borsası Luno'nun iş geliştirme başkanı Vijay Ayyar'ın yaptığı açıklamada, “Bence 29-30 bin civarında bir birikim dönemi gördük, bu yükseliş ve Bitcoin için 40 bin dolara doğru potansiyel bir hareket olduğunu gösteriyor” dedi.

Twitter CEO'su Jack Dorsey, Tesla CEO'su Elon Musk ve ARK Invest CEO'su Cathie Wood geçtiğimiz günlerde “The B-Word” adlı bir Bitcoin konferansında konuştu.

Musk, Bitcoin madenciliğinin daha büyük bir payının yenilenebilir enerjiye geçmesiyle Tesla'nın muhtemelen araç alımları için Bitcoin'i kabul etmeye başlayacağını belirtti. Hatırlayacağınız üzre Mayıs ayında Tesla, “bitcoin madenciliği için hızla artan fosil yakıt kullanımı” endişesiyle kripto para birimini kullanan araç alımlarını askıya aldığını belirtmiş ve bu karar da Bitcoin üzerinde olumsuz bir etkiye sebep olmuştu.

Öte yandan Luxor Mining'den Alex Brammer ise, “Çin ticaret günü açıldı ve Elon/Jack/Cathie konuşması neticesinde Bitcoin süper yükseliş gösterdi” ifadelerini kullandı.

E-ticaret devi Amazon, ödeme ekibine bir dijital para birimi ve blok zinciri uzmanı eklemek istediği son zamanların en çok konuşulan konuları arasında ve bu da Amazon'un Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine daha yakından bakabileceğini öne sürüyor.

Bir Amazon yetkilisinden alınan bilgiye göre, şirketin "kripto para birimi alanında meydana gelen yeniliklerden ilham aldığını ve bunun Amazon'da nasıl görünebileceğini araştırdıklarını" belirtti.


Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer İçerikler
Bitcoin BTC Tesla Elon Musk Amazon