Bimeks Battı mı? Bimeks Kapandı mı? İflas mı Ediyor?


Google News

Yayınlama: 6 yıl önce

Son güncelleme: 3 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

Bimeks Battı mı? Bimeks Kapandı mı? İflas mı Ediyor? Mali bir darboğazda olan teknoloji market devi Bimeks'in iflası istendi. Yaşadığı mali kriz nedeniyle büyük alışveriş merkezlerindeki mağazalarını bir bir kapatan Bimeks’e iflas davası açıldı.

Mali bir darboğazda olan teknoloji market devi Bimeks'in iflası istendi.
Yaşadığı mali kriz nedeniyle büyük alışveriş merkezlerindeki mağazalarını bir bir kapatan Bimeks’e iflas davası açıldı.
İstanbul Anadolu 5. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde açılan söz konusu dava dosyasında, davacı taraf ödemesi yapılmadığı gerekçesiyle 2 yıl kadar önce şirkete karşı icra takibine geçmişti. Şirket, daha sonra bu takibe itiraz etti. Fakat hemen ardından bu kez de itirazın iptali ve iflas talebi ile bir dava daha açıldı.
Şayet yargılama sonucunda, yetkili mahkeme iflas kararını onarsa şirketin tasfiyesi gündeme gelebilecek.
Dava tarihi 21 Mart.
Bimeks, dün KAP'a yaptığı açıklamada şunlara değindi:
"Şirketimiz mevcut olumsuz şartların etkisiyle mağaza ve personel sayısını azaltmak mecburiyetinde kalmıştır. Halihazırda şirket envanterinde, 21'i geçiçi kapama durumunda tutulan 24 mağaza ve 38 çalışan bulunmakta olup, olumsuz şartlar sebebiyle şirket faaliyetinin durma noktasına geldiği, sunulan planın bu olumsuz durumun üstesinden gelmek için nihai çözüm olduğunu belirtmek isteriz." Business HT'den Ceren Dilekçi'nin sorularını yanıtlayan Bimeks Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akgiray, uzun süredir devam eden ortaklık arayışında herhangi bir sonuç elde edemediklerini söylemişti. 


Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Bimeks İflas Şirket Firma