Belediyeler saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Belediyelerin mesai saatleri...


Google News

Yayınlama: 3 yıl önce

Son güncelleme: 3 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

Belediyeler saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor ve saat kaça kadar açık? Belediyede yardım talebi, yardım başvurusu vb işleri olanlar, belediyelerin mesai saatlerini ve tatil takvimlerini merak ediyorlar.

Belediye çalışma saatleri nasıldır?

Belediyeler saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor ve saat kaça kadar açık?


Belediyeler, il ve ilçelerde yaşamını sürdüren binlerce yurttaşa hizmet etmeye devam ediyor.

Yerel yönetim olan belediyelerin hizmet ettikleri alanı oldukça geniş kapsamlı. Bu sebeple de belediyede yardım talebi, yardım başvurusu vb gibi işleri olanlar, belediyelerin mesai saatlerini ve tatil takvimlerini merak ediyorlar.

Peki, belediyeler saat kaçta açılıyor ve saat kaçta kapanıyor? 

Bu haberimizde güncel olan belediye mesai saatleri bulunmaktadır. İşte, belediyelerin aktif çalışma saatleri, öğle molaları ve hizmet verdiği günler.

Hafta sonu ve hafta içi belediye aktif mesai saatleri, belediyede fiziki olarak halledecek işleri olan kişiler ve belediyeye gitmesi gerekenler tarafından sıkça internette aranıyor.

Hem çağrı merkezi çalışma saatleri hem de kurumsal olarak belediye mesai saatleri, 

ülke genelinde kamu düzenine göre düzenlenmiş olsa da belediyeler tarafından geçici olmak kaydıyla bu saatlerde değişiklikler yapılabiliyor. 

Peki, belediyeler saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor? Bu haberimizde, bazı günlerde değişiklik gösterse de, 2021 belediye mesai saatleri bulunuyor.


Belediye; il, ilçe ve semtlerde olan, devlete bağlı, başkan ve meclis mensupları seçimle düzenlenen tüzel kişiliği olan kurumsal bir örgüttür. 

Belediyeler, herhangi bir kurum ya da bakanlığa bağlı çalışmaz. Yalnızca İçişleri Bakanlığı'nın sınırlı vesayet denetimine bağlıdırlar.


Belediyelerin mesai saatleri, kamu kurumlarının mesai saatleri ile aynıdır. 

Kısaca belediyelerde mesai saatleri 09.00-12.00 / 13.00-17.00 arasındadır. Fakat, istisnai durumlarda mesai saatlerinde farklılıklar yapılabilir.

Mesela emlak ve çevre temizlik vergisi ödenekleri için belediyeler hafta sonu da hizmet verebilmektedir.

Belediyelerin hepsi hafta sonu, resmi ve dini bayram tatillerinde çalışmamaktadır.Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer İçerikler
Belediye