Barışçıl ne demek? Sözlük anlamı nedir?


Yayınlama: 4 hafta önce

Son güncelleme: 4 hafta önce

Okuma süresi: 3 dakika

Barışçıl kelimesinin sözlük anlamı, eş ve zıt anlamlı karşılıkları, diğer dillerdeki anlamları, Barışçıl hakkında örnek cümleler, atasözü ve deyimler...


"Barışçıl" kelimesi Türkçe dilinde "barış" (peace) kelimesinin sıfatıdır ve "sakin, huzurlu, savaşsız" anlamlarına gelebilir. Örneğin, "barışçıl bir çözüm" teriminde "barışçıl" sıfatı, "çözüm" (solution) kelimesine "sakin, huzurlu, savaşsız" anlamında bir nitelik katmaktadır.

Kelime: Barışçıl

Anlamlar:

1. Barışsever

Özelliği / Tipi / Türü: Sıfat


Barışçıl eş anlamlısı


Barışçıl Sözlük Anlamı

İnsanlar barışı farklı şekillerde tanımlarlar. Huzurlu bir ortamda yaşamanın sağlığınız üzerinde olumlu etkileri vardır. Huzurlu ortamların çok az olumsuz unsuru vardır veya hiç yoktur. Önemli faktörleri görmezden gelirseniz, barışı sürdürmek olumsuz bir yön olabilir.

Barış, savaşın yokluğundan daha fazlasıdır. Her toplum kendi barış tanımlarını oluşturabilir. Barış, insanlığın anladığı ve üzerinde hemfikir olduğu evrensel bir kavramdır. Hem, Atatürk ne güzel söylemiş: "Yurtta barış cihanda barış" diyerek...

İnsanlar genellikle barışı şiddetin veya savaşın yokluğu olarak görürler. Barış içinde yaşamak, belli bir düzeyde sosyal adalet ve refahı gerektirir. 


Minecraft barışçıl ne demek?

Minecraft sunucuları bazen oyun modlarını barışçıl veya şiddetli olarak belirler. Oyuncular kendi barışçıl ve şiddetli Minecraft sunucularını oluşturabilirler. Minecraft'ın dövüş sistemi, bazı oyunculara karşı oyuncu dövüşlerine izin verir, ancak verilebilecek hasar miktarını sınırlar. Minecraft ortamı, oyuncuların kaçınması veya savaşması gereken, doğal olarak oluşan düşmanlar içerir.


Ingilizcede barışçıl ne demek

İngilizcede barışçıl peaceful anlamına gelmektedir. Barış, düşmanlıktan veya kargaşadan uzak olmak olarak tanımlanır. İnsanlar doğada ya da sosyal ortamlarda kendilerini huzurlu hissedebilirler. Bir hedefin peşinden koşmak, kendinizle barışık hissetmenizi sağlayabilir. İnsanlar meditasyon yaparak veya duygularını dışa vurarak iç huzuru bulabilirler.


Barışçıl soğukkanlı ne demek

Soğukkanlılık, sükuneti ve dinginliği teşvik eder. İnsanlar sakin ve serinkanlı olduklarında zihinsel netlik yaşarlar.  Barışçıl soğukkanlı olmak aynı zamanda huzurlu bir yaşam sürmenin sağlıklı bir yoludur.

Barışçıl bir insan kolayca öfkeye kapılmaz. Kişi olumsuz duygulardan arınarak iç huzuruna kavuşabilir. Fiziksel rahatlık aramak, yanlış bir iç huzur duygusuna yol açabilir. İnsanlar dünyayı olduğu gibi kabul ederek de iç huzuru yakalayabilirler.


Barışçıl davranmak ne demek

Kendinizle ve çevrenizle barışık olmanız, ruhen ve bedenen zinde olmanızı sağlar. Pozitif düşünce ve davranış, iç huzurunuzu korumanıza yardımcı olur. Derin nefes alma alıştırması, hayatınızda zihinsel huzuru sağlamanıza yardımcı olabilir. Hayatınızda fiziksel huzuru korumanın birkaç yolu vardır.


Barışçıl hakkında eş anlamlı kelimeler

Barışçıl eş anlamlısı

barışçıl kelimesinin eş anlamlı sözcükleri : barışsever


Barışçıl zıt anlamlısı


Barışçıl hakkında zıt (karşıt) anlamlı kelimeler

Barışçıl zıt anlamlısı

Barışçıl kelimesinin zıt anlamlı sözcükleri : Savaş sever!


Diğer dillerde Barışçıl

İngilizce: Peaceful

Spanish: Tranquilo

German: Friedlich

French: Paisible

Italian: Tranquillo


Yorumlar

Yorum Yap

Barışçıl B ile başlayan kelimeler Ba ile başlayan kelimeler Ne demek Sözlük Eş anlamlı kelimeler Zıt anlamlı kelimeler Atasözleri Deyimler Örnek cümleler