Banknot anlamı nedir? TDK karşılığı ne demek?


Google News

Yayınlama: 2 yıl önce

Son güncelleme: 2 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

Banknot kelimesinin sözlük anlamı, eş ve zıt anlamlı karşılıkları, diğer dillerdeki anlamları, Banknot hakkında örnek cümleler, atasözü ve deyimler...

Banknot ne demektir? 

Kelime: Banknot

Kökeni: "Fransızca bank-note" kelimesinden Türkçeye geçmiştir.

Anlamlar:

1. Kâğıt para

Özelliği / Tipi / Türü: Isim

Örnek: "Tepside onluk, ellilik banknotlar dizi diziydi."

"Azra Erhat"


Banknot eş anlamlısı


Banknot hakkında eş anlamlı kelimeler

Banknot eş anlamlısı

banknot kelimesinin eş anlamlı sözcükleri : Para


Banknot Hakkında Sık Sorulan Sorular

Banknot ne demek?

Banknot, bir kağıt para parçasıdır. Tüm ülkelerin kendi banknotları ve para birimleri vardır. Bazı ülkelerde birden fazla banknot türü vardır: kağıt veya elektronik. Bir banknotun görünümü merkez bakası tarafından zamanla değiştirilebilir.


Banknot ne demek kısaca?

İnsanlar 18. yüzyılda banknot kullanmaya başladı. İnsanlar banknotları pek çok farklı şey için kullanabilirler. Her banknotun tasarımı ve rengi, değerini tanımlayan rakamları vardır.


Banknot ne demek kısa?

Banknot terimi bankacılık sektöründen gelmektedir. Bir banknot, ödemek veya alışveriş yapmak için kullandığımız kağıt paradır. İnsanlar mal ve hizmet satın almak için banknot kullanırlar. Hükümetler, para birimi talebini karşılamak için yeni banknotlar çıkarır.


40 banknot ne demek?

Kırk banknotun değeri ülkeden ülkeye değişir. Kırk, haraç ödemesi için argoda yaygın bir miktar olarak kullanılmaktadır. Ülkemizde 40 banknot 40 TL'ye karşılık gelmektedir.


200 banknot ne demek?

200 banknotun değeri o ülkedeki 200 para birimine bağlıdır. Bu miktar kimi zaman 200 TL kimi zaman 200 Dolar ya da 200 Euro olabilmektedir.


Bankada banknot ne demek?

Bir banknot, belirli bir miktarda parayı temsil eden bir kağıttır. Birçok ülkenin kendine özgü para birimi vardır. Birçok ülkede banknotların oluşturulmasını ve kullanılmasını düzenleyen yasalar vardır.


Yeni banknot ne demek?

Yeni banknot piyasaya yeni sürülmüş para anlamını taşımaktadır.


Tedavüldeki banknot ne demek?

Dolaşımdaki banknot miktarı, halkın kullanımına sunulan para miktarını gösterir. Bankalar, müşteri talebini karşılayabilmek için kasalarında belirli bir miktar nakit bulundurmak zorundadır. Merkez bankası, ekonomik talepleri karşılamak için ekonomide mevcut olan nakit miktarını düzenli olarak değiştirir. Merkez bankası rezervlerini ekonomideki nakit miktarını değiştirmek için de kullanabilir.


Kağıt para banknot ne demek?

Kağıt para banknotları ilk olarak ABD'de kullanıldı. Kağıt para, farklı para birimlerini temsil etmek için dünya çapında kullanılmaktadır. Kağıt para madeni paradan daha ucuz ve seri üretimi daha kolaydır. Kağıt para banknotların tasarımı ve üretimi ile ilgili bir çok ülkenin kendine özgü kuralları vardır.


Diğer dillerde Banknot

İngilizce: Banknote

Spanish: Billete

German: Banknoten

French: Des billets de banque

Italian: Banconota


Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer İçerikler
Banknot B ile başlayan kelimeler Ba ile başlayan kelimeler Ne demek Sözlük Eş anlamlı kelimeler Zıt anlamlı kelimeler Atasözleri Deyimler Örnek cümleler