Bankacılık nedir? Anlamı ne demek?


Yayınlama: 7 ay önce

Okuma süresi: 3 dakika

Bankacılık kelimesinin sözlük anlamı, eş ve zıt anlamlı karşılıkları, diğer dillerdeki anlamları, Bankacılık hakkında örnek cümleler, atasözü ve deyimler...

Bankacılık ne demek?

Kelime: Bankacılık

Anlamlar:

1. Bankada yapılan işlemlerin tümü

Özelliği / Tipi / Türü: Isim

2. Bankacının yaptığı iş

Örnek: "Bizim kız gibileri, bankacılık nedir, gazetecilik nedir bildikleri yok."

"Memduh Şevket Esendal"

İçinde Bankacılık geçen birleşik ve kökteş kelimeler: kıyı bankacılığı


Bankacılık ve sigortacılık

Her iki sektör de müşterilerinin kendilerine duyduğu güvenden yararlanır. Bankacılık ve sigorta şirketleri sıkı hükümet kurallarına uymak zorundadır. Şirketlerin her iki sektörde de müşterilerinden para kazanmanın birçok yolu vardır. Günümüzde insanların bankacılık ve sigortacılık işlerini internet üzerinden yapması çok kolay. Bankalar İtalya ve diğer Avrupa ülkelerinde başladı. Bankacılık küresel olarak gezegendeki her kıtaya yayıldı. Modern bankacılık, orijinal biçiminden önemli ölçüde değişti. Siber bankacılık, insanların evden çıkmadan bankacılık yapmalarını sağlar.


Bankacılık kanunu

Bankacılık sektörü, tüketicilere ve ekonomiye getirdiği riskler nedeniyle birçok düzenlemeye sahiptir. Bankacılık müşterilerinin, bankaların taleplerini karşılayabilmeleri için belirli gereksinimleri karşılamaları gerekmektedir. Pek çok bankacılık yapısı türü vardır, ancak bazı ortak unsurlar vardır. Tüketicilere ve işletmelere daha iyi hizmet vermek için bankacılığın iyileştirilebileceği birçok yol vardır. Bankacılık sistemi ekonomiye katkı sağlar. Bankalar, şirketlere ve bireylere verilen kredileri kontrol eder. Bankacılık sistemine katkıda bulunan birçok banka türü vardır. Hükümetler, ekonomiyi istikrarlı tutmak için bankaları düzenler.


Bankacılık ve sigortacılık dersleri

Bankacılık ve sigorta şirketleri, insanların paralarını yönetmelerine ve riskle başa çıkmalarına yardımcı olur. Bankacılık ve sigorta profesyonelleri için iş görevleri arasında para toplama ve yatırımları yönetme yer alır. Çoğu bankacılık ve sigorta uzmanı, şirketlerinin ihtiyaçlarını karşılamak için bağımsız olarak veya bir ekiple çalışır. İnsanlar bir kolej veya üniversitede okuyarak bankacılık veya sigortacılıkta çalışmak için gereken becerileri öğrenebilirler.

Diğer dillerde Bankacılık

İngilizce: Banking

Spanish: Bancario

German: Banken

French: Bancaire

Italian: Bancario


Yorumlar

Yorum Yap

Benzer İçerikler
Bankacılık B ile başlayan kelimeler Ba ile başlayan kelimeler Ne demek Sözlük Eş anlamlı kelimeler Zıt anlamlı kelimeler Atasözleri Deyimler Örnek cümleler