Bakan Selçuk'tan yüz yüze eğitim açıklaması


Google News

Yayınlama: 3 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitim ve telafi eğitimi hakkında atılacak yeni adımları açıkladı. Tüm detaylar haberimizde...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önderliğinde kabine toplantısı dün gerçekleştirilmişti. Kabine toplantısı bittikten sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kademeli normalleşme de atılacak yeni adımları açıklamıştı. Pek çok sektörde normalleşme başlarken eğitimde de atılacak adımlar belirtilmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kademeli normalleşme kapsamında yeni tedbirleri açıklamasının ardından Ziya Selçuk yüz yüze eğitim hakkında açıklama yaptı. Binlerce veliyi ve öğrenciyi ilgilendiren bu açıklamada yüz yüze eğitim ve telafi eğitimi hakkında detaylar paylaşıldı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk şu açıklamaları yaptı:

"Telafi eğitimine ihtiyaç olduğunu tespit ettik. 2 Temmuz'da eğitim dönemi sona erecek.  Yaz döneminde isteğe bağlı telafi programı başlatıyoruz" ifadelerini kullandı.


Bakan Selçuk'un telafi eğitimi ve yüz yüze eğitim hakkındaki diğer açıklamaları şöyle:

-21 Haziran'da yoğun olarak başlayacağımız sosyal, duygusal, kültürel, fiziksel faaliyetler  öncesinde sistem altyapımızda yoğunluğa neden olmamak ve öğrencilerimizin erişimini kolaylaştırmak için karneleri 18 Haziran’dan itibaren öğrencilerimize açıyoruz. Dileyen karnesine 18 Haziran Cuma gününden itibaren ulaşabilecek.


-1'den 2'ye geçen öğrencilerimiz için okuma yazma taraması başlatılacak. Bu taramalarımızın sonuçlarına göre ihtiyacı tespit edilen öğrencilere ek ders ve ek materyal desteği sağlayacağız.


-Okullarımız 2 Temmuz’dan, yeni eğitim-öğretim yılının başlayacağı tarihe kadar okulların fiziksel imkanlarından faydalanmak isteyen öğrencilerimiz için açık tutulacak. Yaz boyu okullarımızda çocuklarımızı ağırlayacağız, isteyen öğrencilerimize fiziksel etkinlikler, isteyen öğrencilerimize akademik programlar sunabileceğiz. Öğretmenlerimiz de bu programlarda öngörülen ders saati üzerinden görev alabilecekler.


-Liseler için kritik kazanımlar taraması hazırladık. Tespitler neticesinde özel programlar uygulayarak öğrencilerin lise eğitimlerini daha güçlü sürdürmelerini ve üniversiteye hazırlanmalarını hedefliyoruz. Elbette bu süreçler her okulun ihtiyacına göre şekillenecek.


Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer İçerikler
ziya selçuk milli eğitim bakanı eğitim