Bakan Muş'tan Sedat Peker'in iddiasına yanıt: 1 gram dahi alınmadı!


Google News

Yayınlama: 3 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

Sedat Peker'in paylaşmış olduğu son videoda Venezuela'dan Türkiye'ye peynir ithalatı yapıldığına dair bazı iddialarda bulundu. Bakan Mehmet Muş, söz konusu bu iddialara yanıt verdi. İşte detaylar...

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Türkiye gündeminde hala zirvede olan ve peş peşe yayınlanan Organize Suç Örgütü Lideri Sedat Peker'in videoları hakkında açıklama yaptı. Peker son videosunda Venezuela'dan peynir ithalatı yapıldığına dair bir iddiada bulunmuştu. Bakan Muş bu peynir ithalatı iddiasına Twitter hesabı üzerinden yanıt verdi. Kişisel Twitter hesabından konuyla ilgili tweet atan Bakan Muş şu açıklamaları yaptı:

"2020 yılında Venezuela'dan Türkiye'ye 1 gram dahi peynir ithal edilmemiştir. 2021 yılında ise bugüne kadar gerçekleşmiş peynir ithalatı bulunmamaktadır" ifadelerine açıklamalarında yer verdi.

YouTube kanalı üzerinden yayımladığı videolarla son dönemin gündemi haline gelen Sedat Peker, ilginç iddialarına birini daha ekledi. Sedat Peker, Venezuela'dan peynir ithalatı yapıldığını iddia etmişti. Bakan Muş, Twitter hesabı üzerinden bu iddiayı çürütmek için açıklama yaptı.


2021'den bugüne kadar yapılmış ithalat yok

Venezuela'dan peynir ithalatı yapıldığına dair ülke gündeminde ve basında çeşitli soruların ve iddiaların bulunması üzerine Bakan Muş şu açıklamaları yapma gereği duydu:

"Kamuoyunu kısa ve net şekilde bilgilendirelim; 2020 yılında Venezuela'dan Türkiye'ye 1 gram dahi peynir ithal edilmemiştir. 2021 yılında ise; bugüne kadar gerçekleşmiş peynir ithalatı bulunmamaktadır."


Bakan Muş'un açıklama yaptığı o tweet:

Venezuela peynirYorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer İçerikler
Mehmet Muş Sedat Peker Venezuela