Sanatçı Müslüm Gürses'in hayatını konu alan Müslüm filminin Ankara galası yapıldı


Google News

Yayınlama: 5 yıl önce

Son güncelleme: 3 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

Sanatçı Müslüm Gürses'in hayatını konu alan ve biyografik bir film olan "Müslüm" filminin Ankara galası gerçekleştirildi.

Sanatçı Müslüm Gürses'in hayatını konu alan biyografik bir film olan "Müslüm" filminin yapımcı ve yönetmeni ile oyuncuları, filmin Ankara galasında sinemaseverlerle bir araya geldi.

Ankara'daki bir AVM'de düzenlenen etkinlik öncesi muhabirin sorularını yanıtlayan filmin yapımcısı Mustafa Uslu, "Ayla" filmiyle gösterdikleri gişe başarısını "Müslüm" ile kırmak istediklerini belirtti.

Uslu, "Müslüm" filminden beklentisinin büyük olduğunu belirterek, "Ayla tanınan bir film değildi. Biz evvela Ayla'yı tanıttık bilahare halkımız çok sevdi. Müslüm Gürses'i ise halkımıza tanıtmaya icap duymuyoruz. Zaten halkımız çok seviyor, biliyor ve tanıyor. Ben bu filmimizle tüm rekorları kıracağımızı düşünüyorum" dedi.

/

"Gürses'in sesini kullanmak istemedik"

Filmdeki şarkılarda Müslüm Gürses'in sesini kullanmayı hususen tercih etmediklerini anlatan Uslu, şunları belirtti:

"Filmde Müslüm Gürses'in sesini kullansaydık şu anda bizi yerden yere vuruyorlardı. O, Baba'ya büyük bir saygısızlık olurdu, işin basit tarafı oydu. Hatta ekonomik olarak bir yapımcının da işine gelirdi. Çünkü, biz Müslüm Gürses'in hakiki sesini kullansaydık, herhangi bir telif ödemeyecektik. Biz tamamiyle şahsına münhasır, asıl bir şey yarattık. Yani biz güç olanı seçtik." 

Uslu, yıllardır insanların kulağında yer edinen bir sesi, tıpkı yorumla sunmanın zorluğunu vurgulayarak, filmde Müslüm Gürses'i canlandıran Timuçin Esen'i bu konuda aldığı tehlike ve başarısından ötürü kutlama etti.

Filmin müziklerini yaparken Müslüm Gürses'in müzik direktörü Burhan Bayar ile çalıştıklarını kaydeden Uslu, "Burada bir kişinin onayını almamız gerekiyordu. O da Muhterem Nur'du. Biz, ona filmi seyrettirdik. O 'film kesinlikle böyle yayınlansın. Çok beğendim' dedi. O da bizim için en büyük hediyeydi" diye konuştu.

Uslu, Dumlupınar Denizaltısı'nın hikayesini de filmleştireceklerini belirterek, tek kimsenin bilmediği bilgilere ulaştıklarını ve filmde hepsine yer vereceklerini anlattı.

"Gerçek hikayeleri anlatan yeni filmler yapacağız"

Filmin yönetmeni Can Ulkay da Uslu ile amaçlarının hakiki hikayeleri anlatan filmler yapmak olduğunu belirterek, Birinci Dünya Savaşı eskiden Avustralya'da yaşayan iki Türk'ün hikayesini husus saha "Turkish'i Dondurma" ünlü filmlerinin 2019'un Mart ayında vizyona girmesini planladıklarını aktardı.

Antalya'da geçirdiği kaza sonrası bilincini kaybeden ve kimliği belirlenemediği için ''Umut'' adı verilen gence fahri annelik yapan Gülsüm Kabadayı'nın hikayesini de film haline getireceklerini vurgulayan Ulkay, filmin çekimlerine yaz aylarında başlayacaklarını bildirdi.

Ulkay, Gülsüm Kabadayı'nın hikayesini anlatacakları filmle Oscar'ı kazanmayı amaçladıklarını kaydetti.

Uslu, Ulkay ve oyuncular, gösterim öncesinde sinemaseverlerin sorularını yanıtladı.


Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Müslüm Gürses Müslüm Film Ankara Gala Sanatçı Müzik