Almeda Abazi Sayışman kimdir, nereli, kaç yaşında, mesleği ve hayatı


Google News

Yayınlama: 3 yıl önce

Son güncelleme: 3 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

Ülkemizin sevilen ünlü isimlerinden biri olan Almeda Abazi Sayışman'ın mesleki kariyeri ve biyografisi hakkında bilinmeyen detaylara bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Almeda Abazi Sayışman Kimdir?

Almeda Abazi, 13 Şubat 1992 yılında Arnavutluk’un Tiran kentinde doğmuştur. Annesinin adı Albana Abazi, babasının adı da Muhammet Abazi’dir. Kardeşleri ise İlda Abazi, Aris Abazi’dir. 

Almeda Abazi Sayışman'ın mesleki kariyeri

Arnavutluk’ta katıldığı 3 güzellik yarışmasında da birinci olarak Miss Tiran, Miss Albania ve 2008 senesinde Miss Globe Kainat Güzeli ödüllerine layık görülmüştür. Eğitimini İstanbul Özel Tarhan Koleji, İstanbul Aydın Üniversitesi Bilim-Sanat Akademisi Oyunculuk Bölümü ve Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı bölümlerinde yapmıştır. Sonrasında oyunculuğa adım atmak isteyen Almeda Abazi, 2009 tarihinde “Konak” ve “Show Business” isimli sinema filmlerinde oyunculuk yapmış, 

TRT kanalında yayınlanan "Ayrılık" isimli dizide rol almıştır. 2011 senesinde sunuculuğunu Burcu Esmersoy’un yaptığı “Yok Böyle Dans” isimli dans yarışmasına da katılmıştır.

2013 tarihinde “Muhteşem Yüzyıl” adlı dizinin 4.sezonunda misafir oyuncu olarak rol almıştır ve “Valeria” karakterine hayat vermiştir. 2015 senesinde “Survivor All-Star” isimli yarışmada yarışan Almeda Abazi, yarışmanın 5.haftasında yapılan SMS oylaması sonucu elenmiştir.

Almeda Abazi Sayışman özel hayatı

Ünlü oyuncu Tolgahan Sayışman ile 13 Şubat 2017 yılında Los Angeles’ta dünya evine girmiştir. Çiftin Efehan Sayışman isminde bir de oğlu vardır.


Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer İçerikler
Almeda Abazi kim kimdir Arnavutluk Tiran 13 Şubat Tolgahan Sayışman