Ali Rıza Babaoğlan kimdir, nereli, kaç yaşında, mesleği ve hayatı...


Google News

Yayınlama: 3 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

Mesleki kariyerinde türlü başarılara imza atmış olan Ali Rıza Babaoğlan'ın hayatı ve mesleki kariyeri hakkında merak edilen tüm detayları bu haberimizde bulabilirsiniz...

Ali Rıza Babaoğlan Kimdir?

Ali Rıza Babaoğlan, 7 Ağustos 1986 yılında Diyarbakır’da dünyaya geldi.

Ali Rıza Babaoğlan, Başkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nü 2008 yılında bitirdi.

2008 senesinden itibaren bilişim sektöründe aktif olarak çalışmaktadır.

İrlanda'nın Dublin kentindeki LinkedIn’in Avrupa merkez ofisinde yürüttüğü LinkedIn’in Türkiye Bölge Direktörlüğü görevinin öncesinde IBM Türkiye ve SAP Türkiye’de çalışmış, Microsoft Türkiye’de öğrenci çalışan olarak görev yapmıştır.

2015 tarihinden bu yana kurmuş olduğu şirketiyle Avrupa, Ortadoğu ve Afrika odaklı girişim fonlaması, yatırım ve yatırım yönlendirme alanlarında Türkiye'de önemli teknoloji girişimlerine destek olmuş ve yatırımcı ortak olmuştur.

Dünyaca ünlü global bir organizasyon olan Junior Chamber International (JCI) tarafından 2009 senesinde "Türkiye’nin On Başarılı Genci (TOYP)" ödülünü alan Babaoğlan, 2008 senesinde IBM tarafından "En İyi 75 Mühendislik Öğrencisi" seçilerek IBM Zurich Araştırma Merkezi’nde özel bir inovasyon eğitimine dahil olmuştur.

2007 senesinde ise Microsoft tarafından "En İyi Öğrenci Çalışan" ödülünü almıştır.

Babaoğlan, Türkiye'yi 2008 senesinde Avrupa Bilişim ve Beceri Olimpiyatları'nda temsil etmiştir. 

Sosyal sorumluluk projelerine de devam ederek Yeni Bir Lider Derneği'nde genç profesyoneller ile üniversite öğrencilerinin liderlik projelerine yardımcı olan Babaoğlan, öğrenciliği zamanında Birleşmiş Milletler Gönüllüsü olarak İtalya’nın Spoleto ve Kenya'nın Nairobi ile Mombasa şehirlerinde UNDP Millennium Development Goals programı için gönüllü projeler yapmıştır.

Şimdiye kadar Türkiye'deki 40’dan fazla üniversitede 4.000’den fazla öğrenciye eğitim veren Babaoğlan, profesyonel olarak da pek çok kurumda konuşmalar yapmıştır.

Uluslararası anlamda Lviv’de yapılan IT ARENA, Beyrut’ta yapılan ARABNET, Kahire’de yapılan RISEUP SUMMIT, Hamburg’da yapılan NEXT gibi etkinliklere katılarak konuşmalar yapan Babaoğlan; Türkiye'de ise Webrazzi Summit, Webit, Eurasia BlockChain Summit, Boğaziçi Zirvesi, Türkiye İnovasyon Haftası, MÜSİAD Vizyoner, World Angel Investor Business Forum gibi etkinliklerde konuşmalar gerçekleştirmiştir.

9 Mart 2020 yılında Ali Babacan'ın kurmuş olduğu Demokrasi ve Atılım Partisi'nin kurucularındandır. Partinin Başkanlık Kurulunda Halkla İlişkiler Başkanı olarak görev yapmıştır.


Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer İçerikler
Ali Rıza Babaoğlan Kim kimdir Demokrasi ve Atılım Partisi Deva Partisi