Ali Kırca Öldü mü? Ali Kırca Kimdir?


Google News

Yayınlama: 6 yıl önce

Son güncelleme: 3 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

Ali Kırca yıllar sonra Bahçeşehir Üniversitesi'nde ortaya çıktı. İnternet kullanıcılarıysa "Ali Kırca Neden Ayrıldı", "Ali Kırca Show'dan Neden Ayrıldı", "Ali Kırca Videosu", "Ali Kırca Neden Kovuldu.....

Ali Kırca yıllar sonra Bahçeşehir Üniversitesi'nde ortaya çıktı. İnternet kullanıcılarıysa "Ali Kırca Neden Ayrıldı", "Ali Kırca Show'dan Neden Ayrıldı", "Ali Kırca Videosu", "Ali Kırca Neden Kovuldu", "Ali Kırca Skandal", "Levent Kırca Ali Kırca Kardeş mi", "Ali Kırca Tokat", "Anchorman", "Ali Kırca Kaset Olayı İzle", "Ali Kırca Ne Oldu", "Ali Kırca Öldü" gibi konuları sıkça araştırır oldu.


Adı Ali Kırca. Bir dönemin en dikkat çeken ekran yüzlerinden biriydi. Yıllarca haber spikerliği ve anchormanlik yaptı.
Uzun zamandır ortalarda görünmeyen Ali Kırca yıllar sonra ilk kez görüntülendi.
Ali Kırca 22 Şubat 2018 Perşembe günü Bahçeşehir Üniversitesi'ndeydi. Kırca, üniversitenin İletişim Fakültesi'nde öğrencilerle birlikte bilgi, tecrübe ve meslek hayatındaki tecrübelerini paylaştı.
Fotoğraflarsa Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi'nin resmi Twitter hesabından paylaşıldı.


Ali Kırca Kimdir? 

1948 Aralık'ta Akşehir’de dünyaya geldi.  1963 yılında İstanbul’a gelen Kırca, Deniz Harp Akademisi’nden mezun oldu ve 1969 yılında deniz teğmeni iken bir bildiri sebebiyle ordu ile ilişiği kesildi.  17 yaşında medya sektörüne ilgi duyan Kırca, İstanbul Üniversitesi’nde eğitim aldıktan sonra, 1974 yılında TRT’de muhabir olarak göreve başladı.


TRT’de çeşitli görevlerden sonra TRT Haber Dairesi Başkanlığı’na kadar yükseldi.  “Yurttan-Dünyadan” ve “32. Gün” programlarını hazırladı, “Açık Oturum” adlı programı yönetti. Kırca, önde gelen liderlerle yaptığı röportajlarla başarılarını katladı.


Bir dönem TRT Washington temsilcisi olarak da görev yapan Kırca, daha sonra Star TV’ye geçti. 42 yaşındayken “Kırkıncı Paralel” programını Washington ve New York’ta hazırlayıp sunan Kırca, sonrasında Türkiye’ye döndü.

En son Show TV haber müdürlüğü ve anchormanlik de yapan Kırca uzun süredir ortalarda görünmüyordu.


Yorumlar

Yorum Yap

Ali Kırca Show Show TV Skandal Levent Kırca Skandal Anchorman Kaset