31 Şubat Tarihte Bugün


Google News

Yayınlama: 3 yıl önce

Son güncelleme: 12 ay önce

Okuma süresi: 3 dakika

31 Şubat tarihte bugün ne oldu? 31 Şubat tarihte bugün bilimsel gelişmeler, önemli olaylar, dini olaylar, doğanlar, ölenler, Türkiye, Osmanlı, icatlar, ilginç olaylar ve dahası...

'31 Şubat', Gregoryen takvimde hayali bir gündür. İddialara göre Christiana Haag isimli bir kadının da ölüm yıl dönümüdür.

Şubat ayı, Gregorian takviminde 28 veya artık yıllarda 29 gün süren bir aydır. Ancak 31 Şubat, birçok kültürde farklı şekillerde kullanılan bir ifadedir ve genellikle imkansız, hayal edilemez veya absürt bir şeyi ifade etmek için kullanılır.

Örneğin, "31 Şubat gibi bir şey yapmak" ifadesi, yapılması mümkün olmayan veya son derece zor bir görevi ifade etmek için kullanılır. Benzer şekilde, "31 Şubat kadar soğuk" ifadesi de, son derece soğuk bir hava durumunu ifade etmek için kullanılır.

31 Şubat, aynı zamanda edebiyatta ve sinemada da kullanılmıştır. Örneğin, 1969 yılında Fransız yönetmen Gilles Carle tarafından yönetilen "La Vraie Nature de Bernadette" filminde, 31 Şubat adlı bir otel yer almaktadır. Ayrıca, Amerikalı yazar Philip K. Dick'in "Ubik" adlı romanında da, 31 Şubat adlı bir şirket yer almaktadır.

Sonuç olarak, 31 Şubat, gerçek bir şey olmayan ancak kültürel ve edebi anlamda sıkça kullanılan bir ifadedir. Ancak hayal gücü ve yaratıcılıkla, belki de bir gün 31 Şubat adlı gerçek bir şey ortaya çıkar.Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

31 Şubat Tarihte bugün Belirli gün ve haftalar Tarih