17 Ağustos Gölcük Depremi'nde göçük altından çıkarılan o küçük kız büyüdü ve ünlü bir oyuncu oldu


Google News

Yayınlama: 3 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

17 Ağustos 1999'da meydana gelen 7.6 şiddetindeki Kocaeli Gölcük Depremi'nde göçük altından çıkarılan o küçük kız büyüdü ve ünlü bir oyuncu oldu.

18.373 kişinin hayatını kaybettiği Kocaeli Gölcük'te meydana gelen 7.6 şiddetindeki Marmara depreminde göçük altında kalan ve o yıllarda henüz küçük bir kız çocuğu olan Gizem Güven artık büyüdü ve ünlü bir oyuncu oldu.

Oyunculuğa çok küçük yaşlarda başlayan ve Sihirli Annem dizisinde Ceren karakteri ile hafızalara kazınan Gizem Güven'in 17 Ağustos 1999 enkaz altında kaldığı bir gazete küpürü yıllar sonra ortaya çıktı.

Sihirli Annem'in Ceren'i Gizem Güven yaşadıkları o acı günlerden sonra 17 Ağustos 1999'da Gölcük'te meydana gelen deprem ile ilgili çok kötü anılarının olduğunu açıklamış ve annesi ile birlikte enkaz altında kaldıklarını belirtmişti.

Gizem Güven'in 17 Ağustos 1999 Gölcük depreminde yaşadığı korku dolu anlara dair sözleri ise adeta yürek burktu.

Genç ve güzel oyuncu Gizem Güven, geçtiğimiz Ekim ayında gerçekleşen İzmir depreminin ardından yıllar önce Gölcük'te yaşadığı o korku dolu anları anlatmıştı.

İşte Gizem Güven'in gözünden Kocaeli Gölcük depremi ve sonrasında yaşananlar:

"Yaşadığımız o korku dolu gecenin sonunda bir damla su arıyorduk. Aynı şeyleri ben de yaşadım. Onları çok iyi anlıyorum. Ne zaman ne olacak, nerede yaşanacak belirsiz. Deprem çantası yapmayı ihmal etmeyin. Tedbir almak ve hazırlıklı olmakta fayda var."


Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer İçerikler
17 Ağustos Kocaeli Gölcük Deprem