1 maç 11 kırmızı kart... Kavga çıktı, kartlar adeta yağmur gibi yağdı...


Google News

Yayınlama: 6 yıl önce

Son güncelleme: 3 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

1 maç ve tam 11 kırmızı kart... Hakemin eli cebinden çıkmadı ve kırmızı kartlar futbolcuların üzerine adeta bir yağmur gibi yağdı, kavga çıktı...

1 maç ve tam 11 kırmızı kart...

Hakemin eli neredeyse cebinden hiç çıkmadı ve kırmızı kartlar futbolcuların üzerine adeta yağmur olup yağdı...

Aynı zamanda yapılan fauller ve kartların rengi sonucunda tansiyonu gitgide yükselen maçta zaman zaman kavgalar da yaşandı.

Sakarya 1'inci Amatör Ligi'nde Küçücek Beldespor ile Akyazı Çınarlık Gençlikspor oynanan karşılaşmada oyuncular arasında hengâme çıktı. Taraftarların da karıştığı kavgada 11 oyuncu kırmızı kart gördü.

Sakarya 1. Amatör Ligi'nde mücadele eden Küçücek Beldespor ile Akyazı Çınarlık Gençlikspor karşılaştı. Mücadele esnasında oyuncular arasında hengâme çıktı. Yaşanan kavgaya taraftar da karıştı. Çıkan hengâme sonrasında olayın yaşandığı bölgeye çok sayıda emniyet mensubu ekibi sevk edildi. Polis ekipleri çıkan kavgayı müdahale ederek sonlandırırken, yaşanan hadise sonrası her iki takımdan toplamda 11 futbolcu kırmızı kart gördü ve maç tatil edildi. Her iki takımda oyuncu sayısı 7'den aşağı düşmesinden ötürü 2 takım da hükmen yenik sayıldı.

"İki takım oyuncularına ceza yağdı" 

Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Disiplin Kurulu yaşanan olaylar sebebiyle her iki takımın oyuncularına ceza yağdırdı. Küçücek Beldespor'da Tarık Aziz Demirci'ye üç maç, Şükrü Aydemir, Samet Kılıç, Yunus Çetin, Ferdi Akın, Şefik Yıldız, Emre Yazıksız ve Muhammet Çetin'e ikişer maç ceza verildi. Akyazı Çınarlık Gençlikspor'da ise Bilal Genç'e 5 maç, Muhammet Kurt, Muhammet Oruç, Onur Eyüp ve Yusuf Kurt'a ikişer maç Hasan Öztürk'e 1 maç oynamama cezası verildi. Ali Ramazanoğlu'na ise hak mahrumiyeti cezası kesildi.  


Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Amatör Lig Futbol futbolcu Kırmızı kart Kavga