#Kültür Sanat

Sırala:
76. Altın Küre Ödülleri Los Angeles'da sahiplerini buldu
Los Angeles'da düzenlenen 76. Altın Küre Ödülleri töreninde, 3 dalda ödül almaya hak kazanan "Green Book (Yeşil Rehber)" filmi damga vurdu. Her sene Hollywood Foreign Press Association (Hollywo..
        
TDK'ya göre metcezir mi med cezir mi?
TDK'ya göre gelgit anlamına gelen kelimenin karşılığı "metcezir"dir.Yanlış bilinen ama bir gün bir yerlerde karşılaşıncaya kadar doğru sanılan kelimeler vardır.İşte Türk Dil Kurumu'nun sözlüğüne göre ..
        
Çingene Kızı mozaiğinin ABD’deki eksik parçaları Türkiye yolunda...
Çingene Kızı mozaiğinin ABD'nin Ohio eyaletindeki Bowling Green Eyalet Üniversitesinde sergilenen kayıp parçaları Türk yetkililer tarafından teslim alındı.Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Bowlin..
        
88. Oscar Ödülleri sahiplerini buldu: Leonardo DiCaprio şeytanın bacağını kırdı
88. Oscar Ödülleri sahiplerini buldu: Leonardo DiCaprio şeytanın bacağını kırdı.Sinema dünyasının en prestijli ödülleri olarak kabul edilen 88. Oscar Ödülleri, bu gece Hollywood'da Dolby Tiyatrosu'nda..
        
Rihanna olay yaratan klibiyle müzik listelerini altüst etti.
Rihanna olay yaratan klibiyle müzik listelerini altüst etti. 28 yaşındaki Barbadoslu şarkıcı Rihanna rekorlara doymuyor. Rihanna'nın sosyal medyayı sallayan ve müzik listelerini altüst eden ye..
        
Dünyaca Ünlü Edebiyatçı İtalyan Yazar Umberto Eco Hayatını Kaybetti
Dünyaca ünlü edebiyatçılardan İtalyan yazar, eleştirmen, bilim adamı, filozof ve aynı zamanda göstergebilimci olan Umberto Eco dün akşam (19 Şubat 2016) 84 yaşında hayatını kaybetti.Umberto Eco'nun Mi..
        
2016 Oscar adayları açıklandı - İşte o filmler
Bu yıl 88'incisi düzenlenecek olan Oscar ödülleri için yarışacak olan adaylar belli oldu.Leonardo DiCaprio'nun başrol oynadığı Revenant filmi, En İyi Aktör, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, En İyi Görünt..
        
Gösterilen: 1 ile 7 arası, toplam: 7 (1 Sayfa)
Powered By Bildirio © 2021