Barkod ne demek?


Yayınlama: 3 hafta önce

Okuma süresi: 3 dakika

Barkod kelimesinin sözlük anlamı, eş ve zıt anlamlı karşılıkları, diğer dillerdeki anlamları, Barkod hakkında örnek cümleler, atasözü ve deyimler...Barkod ne demek?

Kelime: Barkod

Kökeni: "İngilizce barcode" kelimesinden Türkçeye geçmiştir.

Anlamlar:

1. Çizgi, im

Özelliği / Tipi / Türü: Isim


Barkod eş anlamlısı

Barkod hakkında eş anlamlı kelimeler

Barkod eş anlamlısı

barkod kelimesinin eş anlamlı sözcükleri : Stok


Diğer dillerde Barkod

İngilizce: Barcode

Spanish: Código de barras

German: Barcode

French: Code-barres

Italian: Barre


Barkod ile ilgili Sık Sorulan Sorular

Barkodlar, çalışanların stok takibini kolaylaştırır. Barkodlar, toplu verileri taramayı ve işlemeyi kolaylaştırır. Araştırmacılar çevrelerindeki dünya hakkında veri toplamak için barkodları kullanabilirler. Birçok şirket, çalışanlarını takip etmek için barkod kullanır. 

E nabız barkod ne demek

Bir barkodu taramak, bir ürünle ilgili bilgileri hızlı bir şekilde bulmanızı sağlar. Barkodlar, insanların en iyi fiyatı bulmasına yardımcı olarak alışveriş yaparken yardımcı olabilir. Birçok kişi, iletişim bilgilerini saklamak için barkod kullanır. Birçok şirket, çalışanlarının çalışma saatlerini ve üretkenliklerini takip etmek için barkod kullanır. E nabız barkod ise E nabız üzerinden akıllı cihazınıza okutacağınız barkod ile sağlık bilgilerinize kolayca ulaşabileceğinize anlamına gelmektedir. 

Beyaz barkod ne demek

Beyaz barkod, paketlenmiş gıdalar için beslenme bilgilerini bulmanın hızlı bir yoludur. Beyaz barkod, marketlerin envanteri izlemesine yardımcı olur. Beyaz barkod sistemi, marketlerde hırsızlık oranını düşürmeye yardımcı oldu. Barkod sistemi, son kullanma tarihlerini takip etmeye yardımcı olur. Barkodları tararken bazen hatalar meydana gelir. Bir etiketteki beslenme bilgilerini yanlış anlamak kolaydır. Beyaz barkodlar, geleneksel etiketlerden daha az verimlidir. 

Plu barkod ne demek

Envanter takibi için Plu barkodları kullanılmaktadır. Fiyatları kontrol etmek ve otomatik olarak sipariş formları oluşturmak için de kullanılabilirler. Barkodlar başka birçok sektörde de kullanılmaktadır. Büyük veri kümelerini organize etmek ve anlamlandırmak için kullanılabilirler. Bazı insanlar, insanları izlemek için kullanılabildikleri için barkodların tehlikeli olduğuna inanırlar. Pek çok insan barkodları sıkıcı bulur ve ilk etapta bunları kullanmaktan hoşlanmaz. Barkod sistemi mükemmel olmaktan uzaktır ve insan hatasına yol açabilir. Bazı barkod türleri her durumda okunamayabilir. 

Tahlil sonucunda barkod ne demek

Barkodlar, bir markette doğru ürünü bulmayı kolaylaştırır. Ürünlere barkod eklemek, ürün bilgilerinin standartlaştırılmasına yardımcı oldu. Pazarlama ve reklamcılık barkodlarla kolaylaştı. Tahlil sonucunda barkod ise hastane ya da herhangi bir sağlık kuruluşunda size verilen barkod numarasıdır ve bu tahlil bilgileriniz bu barkod içinde yer almaktadır. 

Mükerrer barkod ne demek

Mükerrer barkod ya da diğer bir deyişle yinelenen barkodlar envanter yönetiminde sorunlara neden olabilir. Mağazalar, aynı tişörtün "normal" ve "ekstra büyük" versiyonu gibi, aynı ürünün farklı versiyonlarını temsil etmek için yinelenen barkodlar kullanabilir. Müşteriler, aynı ürünün birden çok versiyonunun aynı mağazada bulunmasını uygun bulabilir. Barkodları değiştirmek zor olabilir, bu da bazı şirketlerin veritabanlarını veya etiketlerini güncellemek yerine yinelenen barkodlar kullanabileceği anlamına gelir. 

E devlet barkod ne demek

Barkodlar, alım satım sürecini basitleştirir. İhtiyaç duyulduğunda öğeleri kolayca takip etmek için de kullanılabilirler. Barkodlu bir işletme veya devlet kurumunun iletişim bilgilerini bulmak kolaydır. Devlet dairelerine barkod eklenmesi, insanların ofisleri ve o ofislerin iletişim bilgilerini bulmasını kolaylaştırır. 

Gs1 barkod ne demek

Barkodlar perakendede kullanılır ve mobil cihazlar tarafından taranabilir. Barkodlar, tedarik zinciri boyunca kalemleri izlemek ve takip etmek için kullanılabilir. Barkod standart sistemi dünya çapında kullanılmaktadır. Her ülkenin, ürünleri ülkeye göre takip etmek için benzersiz bir barkod sistemi vardır. Yoğun bir mağazada barkod kullanmak zor olabilir. Bir barkodu tararken karışıklığın birkaç yolu vardır. İki farklı ürünün barkodlarını karıştırmak mümkündür. Herkes aynı standart sistemi kullanmaz, dolayısıyla evrensel değildir. 

Trendyol barkod ne demek

Trendyol, insanların istedikleri ürünleri bulmalarına yardımcı olur. Kullanımı kolaydır; sadece barkodu tararsınız.  Bu uygulama, satışları artırdığı için işletmeler için mükemmeldir. 


Yorumlar

Yorum Yap

Barkod B ile başlayan kelimeler Ba ile başlayan kelimeler Ne demek Sözlük Eş anlamlı kelimeler Zıt anlamlı kelimeler Atasözleri Deyimler Örnek cümleler