Bilim ve Teknoloji

Sırala:
 0  1149
Amazon'un yapay zekalı robotu ayı kovucu spreyi kırdı 24 kişiyi hastanelik etti
ABD basınında yer alan haberlere göre, Amazon'un, New Jersey'in Robbinsville bölgesinde bulunan sevkiyat deposunda kullanılan bir yapay zekalı robot, çalıştığı sırada raflarda bulunan bir ayı kovuc..
 0  3053
5G nedir? 5G'ye nasıl geçilir? 5G uyumlu telefonlar ve 5G açma nasıl yapılır?
5G nedir?5G adından da anlaşılacağı gibi 5. nesil bir mobil telekominikasyon hizmetidir.5G açılımı ise İngilizce'de "5 Generation" anlamına gelen ve Türkçe'ye 5. Nesil olarak çevirdiğimiz bir terim..
 1  1075
AKN ya da AKK nedir, ne zaman kalkıyor? Neler değişecek?
AKK nedir? AKN nedir? AKK ne zaman kalkacak? AKK kalkacak mı, AKN ne zaman kalkıyor? AKN aşılırsa ne olur gibi sürekli kafaları kurcalayan tüm bu soruların cevapları artık akn'siz internet ile son ..
 0  905
Google'dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na özel logo
Google, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 95. yıl dönümü dolayısıyla özel bir logo hazırladı. Google açılış sayfasında yer bulan gökyüzü üzerinde dalgalanan Türk..
 0  2478
Bimeks Battı mı? Bimeks Kapandı mı? İflas mı Ediyor?
Mali bir darboğazda olan teknoloji market devi Bimeks'in iflası istendi.Yaşadığı mali kriz nedeniyle büyük alışveriş merkezlerindeki mağazalarını bir bir kapatan Bimeks’e iflas davası açıldı.İstanbul ..
Ünlü Yazılımcılar Kodlamaya Nasıl Başladı?
 0  3359
Ünlü Yazılımcılar Kodlamaya Nasıl Başladı?
Ünlü yazılımcılar kodlamaya nasıl başladı?İlk bilgisayarla tanışmaları nerde, nasıl ve kaç yaşında oldu?Kodlamaya başlamaktaki amaçları neydi?İşte bu mini belgesel tadındaki kısa videoda tüm bu sorula..
 1  8257
Apple iPhone SE'yi ve yeni iPad Pro'yu resmi olarak tanıttı
Apple'ın 'Let Us Loop You In' başlıklı 21 Mart etkinliği'nde iPhone SE ve yeni iPad Pro tanıtıldı.4 inç'lik ekrana sahip olan yeni iPhone SE'de 64 bit A9x işlemci ve M9 yardımcı hareket işlemcisi yer ..
 3  7283
Silinmeyen Hatıralar Artık Silinebilecek: Bilim Adamları Açıkladı...
"Silinmiyor gözlerimden o hatiralarUzadi bitmiyor bu ayriliklar..." Bir Erkin Koray bestesi olan bu şarkıyı pek çoğumuz biliriz. Ama bilim adamları öyle bir açıklama yaptı ki anlaşılan b..
 2  7985
Apple'ın CEO'su Tim Cook: "iOS'u FBI'ya açmayacağız"
Olası terör saldırılarının önüne geçmek ve halihazırdaki faillerin izini sürmek isteyen FBI Apple'a yaptığı iOS cihazlara müdahale başvurusunu reddetti.Konuyla ilgili bir açık mektup yayınlayan Apple'..
Gösterilen: 1 ile 9 arası, toplam: 9 (1 Sayfa)
Powered By Bildirio © 2021